16 oktober, Kinderboekenweek: Ga je mee op reis?

Wat hebben we genoten van het thema van de Kinderboekenweek. We smulden van (voor)leesmomenten en verdiepten ons in verschillende landen en vervoersmiddelen.

Ook de afsluiting met u als ouders en belangstellenden was een feestje.  Hartelijk dank voor uw belangstelling.


16 oktober, Even voorstellen: Nathalie

Hoi!

 

Mijn naam is Nathalie en ik ben een 21 jarige student van het Friesland College in Heerenveen. Hier volg ik de volwassenopleiding Onderwijsassistent. Ik zit op het moment in het eerste leerjaar en hoop deze opleiding in een anderhalf jaar te kunnen afronden. Hierna wil ik naar het hbo gaan en daar de opleiding Leraar Nederlands volgen. 

 

Ik woon in Sint Annaparochie en in mijn vrije tijd ben ik voornamelijk bezig met muziek. Zo bespeel ik verschillende instrumenten en zing ik graag! Verder heb ik twee zussen, Sylvia en Marlissa. Sylvia heeft drie jaar geleden stage gelopen bij jullie op school en heeft er een hele leuke tijd gehad! Tot nu toe bevalt het mij ook erg in groep 7 en ik hoop dat het voor mij ook een leuke en vooral leerzame stageperiode zal blijven! 

 

Groetjes, 

 

Nathalie 


16 oktober, Even voorstellen: Jildou Rondaan

Beste ouders/verzorgers van groep 8 van de Slotschool Sint Annaparochie,

 

Ik ben Jildou Rondaan, negentien jaar oud en ik woon in Beetgum. Daar woon ik samen met mijn twee broertjes en ouders. Ik werk ieder weekend bij de Albert Heijn in Sint Annaparochie. Verder houd ik erg veel van muziek, ik heb ook trompet en cornet gespeeld. Daarnaast hardloop en racefiets ik regelmatig.

Ik zit nu in PABO 3 op NHL Stenden in Leeuwarden. Midden september ben ik begonnen met stagelopen op de Slotschool in Sint Annaparochie. Ik zal het eerste half jaar stage lopen in groep 8 en het tweede half jaar zal ik stage lopen in een andere bovenbouw groep op de Slotschool.

Elke maandag en dinsdag zal ik aanwezig zijn op de Slotschool. Verder zal ik één keer in de module een hele week stagelopen.

 

Ik zal voor mijn opleiding bepaalde opdrachten moeten uitvoeren, waarbij ik foto’s van de leerlingen en/of lesmateriaal zal moeten maken. Deze ga ik uiteraard alleen gebruiken voor mijn studie.

 

Mocht u hier bezwaar tegen hebben, zou u dit dan aan willen geven bij Jeannette Wiersma door een mailtje te sturen? Zou u dit dan voor maandag 28 oktober 2019 willen doen?

Als u hier bezwaar tegen hebt, zal ik uiteraard geen foto’s van deze leerling gebruiken in mijn studie.

 

 

Als u vragen heeft, kom gerust naar mij toe!

 

Met vriendelijke groet,

 

Jildou Rondaan.

 


16 oktober, Even voorstellen: Vera Kooij

Beste ouders van de Slotschool,

 

Mijn naam is Vera Kooij, ik ben 26 jaar oud, ik kom oorspronkelijk uit Zeist en woon nu alweer een jaar in Sint Annaparochie. Ik heb vorig jaar, na zes lange jaren, mijn studie Voeding & Gezondheid in Wageningen afgerond. Al die tijd heb ik me afgevraagd wat ik later zou willen worden en na een paar jaar kwam het besef dat ik juf wil zijn. Daarom heb ik er voor gekozen mijn studie af te ronden en te starten met PABO Verkort. Ik hoop in twee jaar de studie tot basis leerkracht succesvol te mogen afronden en dan zelfstandig voor de klas te kunnen staan. Ik heb heel veel zin om dit jaar onderdeel te mogen zijn van de Slotschool en om jullie kinderen te mogen lesgeven.

 

Met vriendelijke groet,

 

Vera


15 oktober, Even voorstellen: Rommert Politiek

Geachte ouders/verzorgers,

 

Op het moment van schrijven zijn we al bijna 6 weken weer naar school. In die tijd heeft u misschien van uw kinderen al over mij gehoord of mij zien lopen. Omdat ik het belangrijk vind dat u ook weet wie ik ben, stel ik mijzelf graag nog even voor.

 

Mijn naam is Rommert Politiek en sinds het begin van het nieuwe schooljaar mag ik op de Slotschool mijn eindstage voor de PABO doen. Ik ben 24 jaar oud en woon samen met mijn broers en ouders in Ferwert. Mijn grootste hobby is muziek maken. Dit doe ik door de Euphonium te bespelen bij brassband Excelsior Ferwert en de Wodkapel. Naast muziek maken vind ik het leuk om te koken en geschiedenisboeken te lezen.

 

Na de herfstvakantie begint mijn eindstage en dit ga ik doen samen met groep 6 en juf Lotte. In die periode van 20 weken ben ik aanwezig op maandag, dinsdag en woensdag om les te geven. En op donderdag ben ik aanwezig voor administratieve taken en voorbereidend werk. Ik kijk er naar uit om samen met groep 6, het team en u aan de slag te gaan om er een fijne periode van te maken.


1 oktober, Trefwoord (levensbeschouwing)

Week 42-45

Thema: Volhouden  

 

 

 

 

Inhoud:

  • Volhouden of afhaken, doorzetten of opgeven.
  • Volhouden vanuit de beste bedoelingen.

Bijbel:

  • Jakob en Esau, Jakob en Laban, Rachel en Lea (Genesis 25 t/m 33).

1 oktober, Nieuws van de Verkeerscommissie

In de bijlage vindt u nieuws van de verkeerscommissie en de 'fiets-controle-kaart'.

 

 


25 september, Streetwise

Streetwise op 11 oktober a.s.bij CBS de Slotschool

 

Wij vinden het belangrijk die ‘straatwijsheid’ mee te geven en bieden de kinderen graag ANWB Streetwise aan.

 

In verschillende praktijklessen leren de kinderen over het gebruik van gordels, kinderzitjes, remweg en reactiesnelheid. ANWB Streetwise bestaat uit 4 onderdelen:

 

In Toet toet leren de kinderen van groep 1 en 2 in de speelzaal verkeersgeluiden herkennen en oefenen het veilig oversteken. Daarnaast wordt geoefend met de autogordel in combinatie met het kinderzitje.

 

Tijdens Blik en klik leren de kinderen van groep 3 en 4 in de gymzaal over veilig oversteken. Het belang van het dragen van de gordel en gebruik van een kinderzitje in de auto wordt geoefend met een spannende gele elektroauto.

 

Hallo auto leert de kinderen van groep 5 en 6 over de remweg van een auto en de invloed van reactietijd op die remweg. Kinderen nemen zelf plaats op de bijrijdersstoel van een elektrische ANWB lesauto en mogen zelf remmen. De auto is elektrisch om de kinderen bewust te maken van het feit dat je in het verkeer niet alleen afhankelijk bent van je gehoor. Ook het belang van het dragen van een veiligheidsgordel en een stoelverhoger komt in deze les aan bod.

 

Bij Trapvaardig oefenen de kinderen van groep 7 en 8 op het schoolplein hun praktische fietsvaardigheid. De leerlingen fietsen over een uitdagend parcours en trainen moeilijke manoeuvres. Ook rijden ze met een zware rugzak op. Hiermee worden de kinderen voorbereid op het zelfstandig fietsen naar de middelbare school.DE les wordt in het leslokaal met een theoretische inleiding gestart.

 

 

zie ook de bijlage voor meer info


24 september, World Cleanup Day

Door de spreekbeurt van Linda en Isa uit groep 7a, werden we warmgemaakt voor World Cleanup Day. Omdat die dag op zaterdag 21 september viel, hebben we het op maandag op school even dunnetjes overgedaan met groep 5/7a. Heel fijn dat het plein weer een poos afvalvrij zal zijn! Chapeau voor de kids


19 september, technieklessen

Groep 8 krijgt technieklessen op de Campus.

Drie weken geleden zijn we begonnen met het volgen van technieklessen op Campus Middelsee.

We hebben nu nog vier technieklessen te gaan en zullen de lessenserie op 29 oktober afsluiten met een gezellige kijk-en doemiddag voor de ouders/verzorgers van onze groep 8-ers.

De kinderen zijn al druk geweest met bouwen en programmeren. Er is al een racewedstrijd gehouden met zelf geprogrammeerde- èn gebouwde raceauto's en we hebben nog wat leuke lessen in het vooruitzicht. 

Daarbij zal er nog volop geëxperimenteerd kunnen worden en komt de timmerkist ook uit de kast..... 

 


12 september, Kalender 2019-2020

De kalender voor dit schooljaar kunt u vinden onder 'documenten' in het ouderportaal.